">

Technológie pre značenie

Technológie pre značenie

Spoločnosť PRAMARK je popredný dodávateľ technológií pre priemyselné značenie a trvalé značenie na českom, slovenskom a poľskom trhu, už od roku 1992.

Či už potrebujete trvalo značiť kovy, sklo, plasty alebo drevo, ručne alebo plne automatizovaným spôsobom, veľké série alebo len pár kusov, vieme dodať vhodnú značiacu technológiu.

Špecializujeme sa na nasledujúce technológie priemyselného značenia:

Mikroúderové značenie

Jednu z najprogresívnejších metód značenia veľkých sérií predstavujú mikroúderové stroje Technomark Multi4 druhej generácie.
V ponuke je široká škála príslušenstva a značiaceho softvéru. 

Laserové značenie

Popisovacie lasery francúzskeho výrobcu ES Technology sú určené pre priemyselné využitie s dôrazom na nízke prevádzkové náklady.
Pre potreby trvalého značenia s vysoko profesionálnym vzhľadom dodávame vláknové lasery radu esFLY a radu esCODE.

Priemyselné popisovače

Ideálne pre priemyselné značenie materiálu alebo polotovarov. Dodávame kvalitné priemyselné popisovače značiek Intrama a Markal, určené na trvalé značenie kovov, plastov a mnohých ďalších povrchov. Ekologicky šetrné.
K výberu je veľa rôznych modelov podľa kvality (stavu povrchu) značeného materiálu, podľa priemeru a tvaru hrotu popisovače, podľa požiadaviek na odolnosť priemyselného popisuatď.

Razidlá

Ponúkame k okamžitému dodaniu na slovenskom trhu najucelenejšiu súbor ručných razidiel rôznych profilov - profil ľavý, pravý, antinapěťový, zaoblený.
Ďalej sady zostavenie razidiel či otočné číslovačky vhodné k razbe sériových čísel.
Pre veľkosériovú razbu sú určené číslovacie hlavy pre lisy. Ponúkame automatické číslovacie hlavy alebo hlavy s manuálnym nastavením.

Raziace a odvalovacie lisy

Nájdu uplatnenie najmä vo veľkosériovej výrobe. Dodávané sú lisy využívajúce mechanické, pneumatické i hydropneumatické mechanizmy. 

Kovové šablóny písmen a číslic

Lacné, rýchle a efektívne trvalé značenie za pomoci štetca, valčeka alebo farby v sprejiKovové šablóny sú vyrobené z vysoko akostného plechu vo veľkostiach 5 - 300mm. Dodávame písmená aj číslice.

Gravírovacie perá

Gravírovacie perá slúži najmä k internému značeniu náradia, meradiel, prípravkov, kalibrov atď. Klasickým riešením je vyiskrovacie pero pracujúce na princípu elektrického oblúka. 
Veľmi rozšírenou a obľúbenou možnosťou realizácie trvalého značenia sú pneumatické mikroúderové perá pre popisovanie ocele, plastov či skla

Elektrochemické značenie

Ekonomicky nenáročná technológia priemyselného značenia, ktorá však umožňuje dosahovať vysoko profesionálneho výsledného vzhľadu.
Použitie elektrochémie je vhodné v prípadoch, keď sa nedá použiť razba (značenie pílových pásov) a v prípade vyšších požiadaviek na výslednú grafickú kvalitu značenia.

Máte dotazy?

Sme tu, aby sme vám pomohli nájsť optimálne riešenie.